سلامت نیوز - آرشیو 1400/3

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 692
» بازديد ديروز : 0
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 565
» بازديد سال : 691
» بازديد کل : 691
» اعضا : 0
» مطالب : 1357

چاقی خطرناک‌؟؟


تاریخ انتشار پست : 1400/3/4 بازدید : 8

چاقی خطر ابتلا به بیماری‌های مزمن را افزایش می‌دهد.

چاقی عمومی

چاقی عمومی اصطلاحی است که برای افرادی به کار می‌رود که باوجود اینکه درصد چربی بدن آن‌ها بالاست، چربی در منطقه خاصی از بدن آن‌ها تجمع بیش‌ازحد نداشته و به‌طور تقریباً یکنواخت در سراسر بدن پراکنده شده است.

این افراد نسبت به افراد طبیعی به احتمال بیشتری به بیماری‌های مزمن مبتلا می‌شوند.

چاقی سیبی ‌شکل

این شکل از چاقی بیشتر در مردان و یا زنان بعد از سنین یائسگی مشاهده می‌شود. در چاقی سیبی‌شکل، دور کمر و شکم فرد به مراتب از دور باسن وی بزرگ‌تر است.

در چاقی شکمی یا سیبی‌شکل، چربی در ناحیه شکم تجمع کرده و لابه‌لای اعضای شکمی قرار می‌گیرد. این چربی خطرات زیادی را برای فرد به همراه خواهد داشت.

تحقیقات ثابت کرده‌اند که این نوع از چاقی به‌شدت با ابتلا به بیماری‌هایی مانند دیابت، بیماری‌های قلبی عروقی، سرطان‌ها، انواع سکته، کبد چرب و… در ارتباط است.محققان این نوع از چاقی (چاقی سیبی شکل) را خطرناک‌ترین شکل چاقی می‌دانند.

اگر شما جزء این دسته از افراد هستید بهتر است هرچه سریع‌تر جهت بهبود این وضعیت اقدام کنید. مشاوره تغذیه، رعایت رژیم لاغری و ورزش بهترین راه برای کاهش وزن و بهبود چاقی شکمی است.

چاقی گلابی‌شکل

این شکل از چاقی بیشتر در زنان مشاهده می‌شود. در چاقی گلابی‌شکل، برعکس نوع شکمی، دور باسن فرد به مراتب از دور کمر وی بزرگ‌تر بوده و تجمع چربی بیشتر در پایین‌تنه مشاهده می‌شود.

برخی از این افراد در گروه اضافه‌وزن یا چاقی قرار نمی‌گیرند و صرفاً توزیع چربی در بدن آن‌ها دچار مشکل است.

افراد مبتلا به چاقی گلابی‌شکل به‌سختی قادر به تغییر وضعیت خود هستند و تناسب‌اندام آن‌ها حتی با ورزش و رژیم غذایی نیز تغییر خاصی نمی‌کند.

اگرچه تناسب‌اندام در این شکل از چاقی دستخوش تغییر نمی‌شود، اما چنانچه فرد دارای اضافه‌وزن باشد باید نسبت به کاهش وزن اصولی با استفاده از رژیم غذایی تنظیم‌شده توسط یک متخصص تغذیه اقدام کند. رعایت رژیم غذایی اصولی می‌تواند به بهبود وضعیت چاقی این افراد کمک کند.

در صورت وجود اضافه‌وزن یا چاقی، خطر ابتلا به بیماری‌های مزمن برای این افراد نیز وجود دارد اما نسبت به گروه دوم در معرض خطر کمتری قرار دارند.

دسته : ,
برچست ها :

تاثیرات بلیچینگ دندان


تاریخ انتشار پست : 1400/3/4 بازدید : 9

در تكنيك بليچينگ دندان از غلظتهاي مختلف موادي مثل هيدروژن پراكسايد، كارباميد پراكسايد و پربورات سديم براي سفيد كردن دندانهاي وايتال و نال وايتال استفاده ميشود.

ماده بليچ مي تواند روي ساختار آلي و غيرآلي كامپوزيتها تأثير داشته باشد.

تصور مي شود ظرفيت اكسيد كنندگي عوامل بليچ قادر به آسيب به اتصالات پليمري ساختار كامپوزيت بوده و ميتواند باعث مستعد شدن كامپوزيت به تغيير شيميايي شود.

به علاوه تأثير در فاز آلي ميتواند باعث كاهش خصوصيات فيزيكي ماده مثل سختي سطحي و مقاومت سايشي شود.

سختي سطحي يكي از مهمترين خصوصيات فيزيكي مواد ترميمي محسوب ميشود كه براي دوام ترميم ها در محيط دهان ضروري است.

سختي سطحي يك ماده، ميزان نسبي مقاومت آن در مقابل يك نيروي ثابت است.

به علاوه سختي سطحي يك خصوصيت مكانيكي است كه غالباً براي مشخص كردن مقاومت سايشي ماده استفاده ميشود.

وقتي از مواد و تكنيكهاي بليچينگ براي سفيد كردن دندانها استفاده ميشود، بايد به تغييرات شيميايي و مورفولوژيك مواد ترميمي نيز توجه شود. عواملي مانند سختي سطحي، استحكام خمشي، استحكام شكست،  روي كيفيت و دوام ترميم دندان مؤثر هستند .

سختي سطحي مرتبط با خصوصيات مكانيكي كامپوزيت هاي دنداني ، تجزيه آنها و استعداد آنها به تغيير رنگ ميباشد.

بنابراين سختي سطحي مواد ترميمي حتي بعد از قرار گرفتن در حفره دهان بايد بدون تغيير بوده و در مقابل استرسهاي حرارتي، مكانيكي و شيميايي محيط دهان مقاوم باشند.

امروزه به علت افزايش تقاضاي بليچينگ دندان، يك ماده ترميمي ايده ال بايد طي فرآيند شيميايي بليچ بدون تغيير باقي بماند كاهش سختي سطحي به علت اروژن ماتريكس رزيني ميتواند باعث تقويت خشونت سطح ترميم و كاهش مقاومت سايشي آن شود.

 

دسته : ,
برچست ها :

فرمول کاهش وزن


تاریخ انتشار پست : 1400/3/4 بازدید : 9

فرمول کاهش وزن ساده ست! سوزاندن کالری بیشتر از میزانی که دریافت می کنید! اما نکته ی مهم راه و روشی است که برای تحقق این هدف استفاده می کنید. در واقع به طور کلی این مهم از دو جهت قابل دسترسی است، یکی از طریق تنظیم و کنترل نحوه ی تغذیه و رژیم غذایی روزانه، دیگری از طریق فعالیت بدنی مناسب.

اما نکته ی مهم این است که هیچ برنامه غذایی یا ورزشی عمومی ای برای اشخاص قابل تعیین نیست. هر شخصی با توجه به شرایط و خصوصیات فردی ای که دارد باید طبق الگوی خاصی رژیم لاغری خود را پیش ببرد.

ویژگی های برنامه غذایی خوب و بد را بشناسیم

نکته ای که تمام کارشناسان در رابطه با برنامه ها و رژیم های غذایی اشاره می کنند، احساس خشنودی و رضایت کاربر در طول اجرای برنامه هاست. قطعا هیچ شخصی حاضر نیست تا انتهای زندگی سبزیجات خام بخورد! توجه داشته باشید رژیم های سفت و سخت همراه با کم خوری افراطی می توانند مشکلاتی برای شما ایجاد کنند که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم. مانند رژیم کانادایی که عوارض بسیاری دارد.

رژیم های غذایی سفت و سخت و افراطی…

باعث خستگی شخص شده و پس از مدتی کنار گذاشته می شوند. سبب مقاومت بدن به کاهش وزن شده و به اصطلاح بدن به حالت قحطی می رود و دیگر در مقابل سوزاندن چربی های مقاومت می کند. مواد مغذی شامل ویتامین ها و املاح معدنی را به میزان کافی به بدن نمی رسانند و شخص را دچار انواع و اقسام مشکلات، نارسایی ها و گاه بیماری های خطرناک می کنند شخص را از سفره خانوار و نحوه ی عادی زندگی دور می کنند. در اثر توزیع نامناسب و ناکافی برخی مواد غذایی اصلی مانند پروتئین ها و یا کاهش افراطی کربوهیدرات ها، ممکن است باعث از دست رفتن ماهیچه های فرد شوند. چربی های مفید را به بدن نمی رسانند. بدن ما به چربی ها نیز نیاز ویژه ای دارد. معمولا در اینگونه رژیم ها گروه چربی حذف می شود. در صورتی که باید از منابع چربی های مفید و غیر اشباع و البته به میزان مناسب استفاده کنیم. باعث خستگی فرد می شوند. پس از خستگی از اینگونه رژیم ها، شخص رژیم را رها کرده و به تغذیه سابق خود بر میگردد، اما چون در طی اینگونه رژیم ها و کم خوری های افراطی سوخت و ساز بدن کاهش یافته، شخص مجدد وزن کم کرده در طول این مدت را اضافه می کند و در مواردی به حدی بالاتر از وزن سابق هم می رسد.

رژیم های خوب و مناسب کاهش وزن!؟

خب همانطور که توجه کردید با برخی از مشکلات بی شمار رژیم های غیر اصولی و بی اساس آشنا شدیم. و پیشتر هم ذکر کردیم که رژیم هایی مناسب هستند که فرد در طول دوره ها احساس راحتی و خشنودی کند.

به عبارتی در طول برنامه های غذایی مناسب، شما می توانید تقریبا همان غذاهایی که در حالت عادی همراه خانواده مصرف می کنید را مصرف کنید. تنها با این تفاوت که میزان و سهم هر گروه مواد غذایی مشخص می شود و برخی مواد غذایی مضر مانند فست فود ها، نوشابه، قندهای ساده و چربی های اشباع از برنامه غذایی شما محدود می شوند و جای خود را به منابع غذایی مفید تر می دهند.

با برنامه های مناسب کاهش وزن سبک زندگی خود را اصلاح کنید

با اینگونه برنامه ها کم کم یاد میگیرید که قند و شکر را حذف کنید و به جای آن ها از کربوهیدرات های پیچیده تر مثل خرما استفاده کنید. به جای نان های سفید از نان های سبوس دار استفاده کنید به جای تنقلات مضری مانند چیپس و پفک از آجیل و میوه استفاده کنید مواد غذایی سبوس دار، فیبردار و سالاد را در برنامه های غذایی خود قرار دهید تا سیری طولانی مدتی داشته باشد
دسته : ,
برچست ها :

اثر هورمون های بارداری در درمان ارتودنسی


تاریخ انتشار پست : 1400/3/4 بازدید : 8

ارتودنسی دندان در دوران بارداری  را نیز  می توان ادامه داد  به شرط اینكه موارد بسیاری را رعایت كنید.

تغییرات هورمونی در بدن در دوران بارداری می تواند خطر تورم و  تحریك لثه را توسط ارتودنسی افزایش دهد.

ارتودنسی ممكن است لثه ها را تحریك كند و تغییرات هورمونی امكان دارد به روی حركات ارتودنسی تاثیر گذارد.

این مهم است كه بیماران به طور منظم  توسط متخصص ارتودنسی خود معاینه مكرر داشته باشند؛ در این شرایط خاص بهتر است در انتخاب متخصص ارتودنسی دقت كنید و بهترین متخصص ارتودنسی نزدیك به محل سكونت خود را انتخاب كنید.

بیشتر بخوانید... ارتودنسی ثابت چیست؟

عكسبرداری در طول دوران بارداری 

اگر شما هنوز درمان ارتودنسی را شروع نكرده اید حتما این را می دانید كه اشعه رادیولوژی برای جنین خطرناك است .

در ابتدای درمان ارتودنسی استفاده از عكسبرداری برای تشخیص نوع درمان لازم  و ضروری است.

بنابراین برای شروع درمان ارتودنسی بهتر است اگر باردار هستید  این كار را تا سال آینده به تاخیر بیاندازید.

اما اگر درمیانه راه هستید.

یا مراحل اولیه ارتودنسی را پشت سر گذاشته اید  فقط كافی است كه ارتودنتیست خود را از بارداری تان باخبر كنید تا او  بتواند مراقبت های لازم را از شما به عمل بیاورد.

بیشتربخوانید... تاثیر ارتودنسی بر عمل بینی

اثر هورمون های بارداری در درمان ارتودنسی

طبق مطالعات انجام گرفته برروی زنان بارداری كه تحت درمان ارتودنسی هستند، تاثیر گذاری هورمون پروژسترون قادر است در طولانی مدت میزان حركت دندان ها را كاهش دهد.

آموزش و آگاهی بیمار برای ارتودنسی در دوران بارداری

این مهم است كه حرفه پزشكی در برخورد با بیماران از اهمیت مراقبت از دندان در دوران بارداری نیز آموزش های لازم را ارائه دهند.

علاوه براین ارائه دهندگان مراقبت های بهداشت دهان و دندان باید از اهمیت مراقبت از دندان در دوران بار داری و اثرات سلامت پریودنتال ضعیف در دوران بارداری و پس از بدنیا آمدن نوزاد آگاه باشند.

در این مورد تكنیك های اصلاح رفتار های مختلف می تواند به كار گرفته شود.

همچنین آموزش های لازم برای تمیز كردن حرفه ای دهان، دندان و لثه در طول دوران بارداری به زنان باردار آموزش داده شود.

بهداشت دهان و دندان و ترمیم دندان ها در طول درمان ارتودنسی

در طول دوران بارداری ممكن است دندان ها حساس شود یا كمی آسیب پذیرتر از قبل شده باشند.

بنابراین هر نوع آسیب را باید فورا ترمیم و رسیدگی كرد.

اگر دندان درد داشتید از درمان های خانگی برای دندان درد خود استفاده كنید.

در حین درمان ارتودنسی در دوران بارداری ،  باید هر وضعیت پریودنتال موجود رسیدگی شود.

از آنجا كه در دوران بارداری تغییرات هورمونی صورت می گیرد.

لثه ی زنان باردار ممكن است كمی ملتهب به نظر برسد و در این مورد جای نگرانی وجود ندارد.

منبع

دسته : ,
برچست ها :

آشنایی با اجزای ارتودنسی


تاریخ انتشار پست : 1400/3/4 بازدید : 8

هنگامی كه برای افزایش اعتماد به نفس و اصلاح طرح لبخند خود به بهترین متخصص ارتودنسی در شهر مراجعه می كنید، ممكن است اصطلاحات ناآشنایی مربوط به تشخیص و روند درمان بشنوید. با اینكه متخصص ارتودنسی باید تمام مواردی را كه برای بیمار ابهام برانگیز است، توضیح دهد اما بهتر است بیمار قبل از ارتودنسی اطلاعاتی راجع به درمان ارتودنسی پیدا كند.

بریس ارتودنسی

هر ابزاری كه به منظور تنظیم موقعیت فك، حركت دادن و ثابت نگه داشتن دندان ها طراحی شده باشد را بریس ارتودنسی می گویند. این ابزار ها می توانند متحرك باشند مثل ارتودنسی متحرک یا به صورت دائمی یا نیمه دائمی روی دندان ها قرار بگیرند.

بند:

بند ها حلقه هایی فلزی هستند كه اغلب به رنگ دندان های آسیاب (كوچك و بزرگ) كه قرار است به آن متصل شوند، در می آیند. بند ها در اندازه های متفاوتی موجود هستند كه متخصص ارتودنسی با توجه به اندازه دندان بیمار، بند مناسب را انتخاب و دور دندان قرار می دهد.

سیم ارتودنسی (آرچ وایر)

سیم اصلی ارتودنسی كه با نام آرچ وایر نیز شناخته می شود، به شكل انحنای خاص دهان ساخته شده و به براكت های هر دندان متصل می شود. سیم ارتودنسی فشار مداومی را به براكت ها و دندان ها وارد می كند كه به مرور زمان آنها را به موقعیت اصلی شان باز می گرداند.

بیشتربخوانید... لمینت جدید دندان چیست؟

براكت

در واقع براكت ها كار اصلی كشیدن یا هل دادن دندان ها را انجام می دهند. آنها به طور مستقیم روی دندان ها سوار می شوند و سوراخ كوچكی برای رد شدن آرچ وایر ها دارند. براكت ها انواع مختلفی دارند و می توانند از نوع فلزی یا سرامیكی شفاف باشند.

فنر مارپیچ (اسپرینگ)

فنر مارپیچ روی سیم ارتودنسی و مابین براكت ها قرار می گیرد. فنر ارتودنسی بین دو براكت فاصله ایجاد كرده و دو دندان كنار هم را در یك فك جدا می كند.

بیشتر بخوانید... قیمت ارتودنسی

نگه دارنده (ریتینر)

پس از اتمام هر یك از انواع ارتودنسی ( ارتودنسی ثابت یا متحرك) از ریتینر برای ثابت نگه داشتن نتایج ارتودنسی استفاده می شود.

وكس:

بیماران می توانند برای جلوگیری از خراشیده شدن لب ها یا بافت های نرم دهان، روی براكت ها یا هر یك از قسمت های آزاردهنده ی بریس، نوعی وكس مخصوص قرار دهند.

منبع

دسته : ,
برچست ها :

تفاوت عمل جراحی باز و بسته بینی


تاریخ انتشار پست : 1400/3/4 بازدید : 8

روش باز، به عملی گفته می‌شود که در آن، داخل سوراخ‌های بینی، و پوست روی دیواره‌ی عمودی بین دو سوراخ بینی را شکاف می‌دهند. در این حالت پوست از قسمت نوک و پل بینی بلند می‌شود، و پس از آن عمل جراحی بینی را انجام می‌دهند. مزیت این عمل آن است که اسکلت بینی، مستقیما در معرض دید جراح قرار میگیرند و بخیه زدن غضروف‌ها به یکدیگر، تغییر شکل آنها، و یا نزدیک کردنشان به هم، بسیار آسان‌تر صورت می‌گیرد. به علاوه، در مواردی مانند انحراف شدید، یا ترمیم عمل بینی، که برای تغییر فرم بینی با مشکلات زیادی روبرو هستیم، این روش مزیت‌های زیادی دارد. در چنین مواردی، پزشک برای اعمال تغییرات اساسی، احتمالا عمل بینی باز را ترجیح می‌دهد.

بیشتربخوانید... عمل بینی فانتزی

فواید عمل باز بینی

جراح دید کامل‌تری به ساختار بینی بیمار دارد، و جراحی را به خوبی هدایت می‌کند. اکثر جراحان از این روش برای عمل بینی استفاده می‌کنند و اگر بخواهید عمل باز انجام دهید، ‌راحت‌تر و سریع‌تر می‌توانید در نزدیکی خود یک پزشک پیدا کنید. در جراحی بینی باز، پزشک راحت‌تر می‌تواند بینی را بعد از عمل ثابت و محکم نگه دارد.

معایب عمل باز بینی

عمل بینی باز طولانی‌تر است و معمولا سه ساعت یا بیشتر زمان می‌برد. بدلیل اینکه در این جراحی، پوست کاملا از بینی جدا می‌شود، درد و ورم بیشتری را به همراه دارد و زمان ترمیم و بهبود آن هم بیشتر است. جای بریدگی‌های کوچک ناشی از این عمل، روی لبه‌ی بیرونی بینی باقی ماند، البته جای آن فقط زمانی پیدا می‌شود که فرد سر خود را کاملا به عقب خم کند. اگر پزشک جای بریدگی را درست بخیه بزند، بعد از مرور زمان اثری از آن باقی نمی‌ماند. قسمتی از ساختمان بینی که وظیفه‌ی محافظت و محکم نگه داشتن نوک بینی را به عهده داشته است، سست می‌شود، چرا که در این روش میزان بریدن و دست‌کاری غضروف‌های بینی خیلی بیشتر است.

بیشتربخوانید... عمل بینی طبیعی

مزایای عمل بسته بینی

عمل بینی بسته، با قسمت بیرونی بینی سر و کار ندارد، بنابراین جای زخمی روی بینی به جا نمی‌گذارد و بینی هم کمتر ورم میکند. بینی شما زمان کمتری برای ترمیم احتیاج داشته، و بنابراین بیمار زودتر بهبود می‌یابد. این نوع جراحی اصولا ارزان‌تر است، اما قیمت جراحان مختلف هم متفاوت است.

معایب عمل بسته بینی

جراح در حین عمل دید کمتری به ساختار بینی دارد. دقت و ظرافت کار در این عمل کمتر است، اما این بدین معنا نیست که پزشک شما مهارت کافی برای ایجاد تغییرات مورد نظر شما را نداشته باشد. در حال حاضر بیشتر جراحان، عمل بینی باز انجام می‌دهند، به همین خاطر ممکن است حق انتخاب برای عمل بسته نداشته باشید.

منبع

دسته : ,
برچست ها :

چند نكته برای بدست آوردن دندانهای مرواریدی


تاریخ انتشار پست : 1400/3/4 بازدید : 8

استفاده از سفید كننده های دندان به وسیله دندانپزشك یك راه مناسب برای بدست آوردن طرح لبخند زیبا است.

اما در این باره باید همه جوانب را در نظر گرفت.

بسیاری از سفید كننده های خانگی ممكن است علاوه بر خطر از دست رفتن پول ، بدون مجوز ارائه شوند.

این محصولات می توانند دندان های شما را در معرض آسیب های جبران ناپذیری قرار دهند و مینای دندان شما را تخریب كنند.

بنابراین بیایید این چهار نكته را با هم مرور كنیم.

1.به دندانپزشك مراجعه كنید 

برای سفید كردن دندان در نظر داشته باشید كه بسیار مهم است كه این عمل را نزد یك دندانپزشك واجد شرایط باید انجام دهید.

بیشتر بخوانید :

·       دندانپزشکی کودکان

·       دندانپزشکی بارداری

2. آیا ازخمیر دندان انتظار معجره دارید؟

از خمیر دندان خود انتظار نداشته باشید كه دندان های مرواریدی به شما بدهد.

تمام خمیر دندان ها درست مانند مواد شوینده روی سطح دندان ها اثر می گذارند.

وقتی این مواد به وسیله برس های مسواك بر روی دندان شما كشیده می شوند ، تنها می توانند لكه های سطحی را از بین ببرند.

3. درمان ارتودنسی برای مرتب كردن دندان ها

در صورتی كه دندان های شما نامرتب و كج و روی هم افتاده باشد با سفید كردن آنها به تنهایی مشكل شما بر طرف نمی شود.

دندان های نامرتب حتی اگر سفید هم باشند زیبا نیستند.

در این صورت اگر شما خواهان دندان های مرواریدی و مرتبی هستید بهتر است از درمان ارتودنسی كمك بگیرید.

یك متخصص ارتودنسی با معاینه دندان های به شما راه حل هایی برای بر طرف كردن ایرادات آنها می دهد.

در اولین بازدید با یك ارتودنتیست شما می توانید از هزینه ارتودنسی و مدت زمان درمان اطلاع حاصل كنید.

4.تنها یك بار در سال از سفید كننده دندان استفاده كنید

سفید كننده های دندان با قیمت مناسب و به راحتی قابل سفارش هستند.

اما اگر از آنها بیش از حد استفاده شود باعث حساسیت و آسیب به دندان ها می شوند.

همچنین احتمال دارد كه باعث ایجاد لكه های سفید بر روی لثه شوند كه ایده آل نیستند.

بنابراین بهتر است در استفاده از آنها همه جوانب را در نظر بگیرید.

منبع: tajdentalclinic.com

دسته : ,
برچست ها :

عمل جراحی ترمیمی بینی


تاریخ انتشار پست : 1400/3/4 بازدید : 9

در صورتی که عمل جراحی بینی به هر دلیلی مجددا انجام شود، به آن عمل جراحی ترمیمی بینی یا عمل ثانویه گفته می‌شود.

این عمل زیبایی بینی به طور کلی در صورتی انجام می‌شود که بدشکلی‌ های اولیه بینی، یا اختلالات عملکردی آن با عمل جراحی اول برطرف نشده باشد و یا خود بیمار از نتایج عمل خود رضایت نداشته باشد.

جراحی ترمیمی بینی چیست ؟

عمل جراحی ترمیمی بینی در واقع جراحی مجدد بینی برای بهبود دادن نتایج جراحی قبلی است. این عمل می‌تواند یکی از دشوارترین جراحی‌ های پلاستیک صورت باشد.

میزان تغییرات ایجاد شده در جراحی ثانویه بینی به شرایط هر بیمار بستگی دارد. در برخی موارد بیمار تنها تغییرات جزئی را در بینی خود می‌خواهد بنابراین احتمالا در جراحی ترمیمی مقدار کمی از غضروف یا استخوان اضافه بر روی پل بینی برداشته می‌شود. اما در مواردی ممکن است جراحی ترمیمی، عملی گسترده به منظور اصلاح کامل ساختار بینی بیمار باشد.

معمولا دشوارترین نوع جراحی ترمیمی در مورد بیمارانی است که در جراحی اولیه، مقدار بیش از حدی از غضروف و استخوان بینی آنها برداشته شده است.

در این جراحی‌ های پیچیده معمولا برای جبران بافت از دست رفته از گرافت بافت گوش، شقیقه یا دنده برای بازیابی غضروف و استخوان بینی استفاده می‌شود.

مشاهده کنید... تصاویر قبل و بعد از عمل بینی

جراحی ترمیمی بینی عموما به دو منظور انجام می‌ شود :

بهبود عملکرد بینیرفع مشکلات تنفسی، خر و پف، وقفه تنفسی، رفع انحراف تیغه بینی و سایر مشکلات عملکردی مشابه که قطعا در سطح کیفی زندگی بیمار نیز اثر دارد. بهبود ظاهر بینیممکن است تغییراتی حتی در حد چند دهم میلیمتر در زاویه، یا اندازه بینی تاثیرات بسیار بزرگ و تغییرات چشمگیری در ظاهر بینی ایجاد کند.

در چه مواردی نیاز به انجام جراحی ترمیمی بینی می باشد ؟

جراحی ترمیمی بینی ، زمانی انجام می‌شود که بیمار از نتایج جراحی اولیه خود رضایت ندارد ؛ البته در تمامی موارد ممکن است نیاز واقعی به جراحی ثانویه نباشد.

بنابراین لازم است در این مورد حتما با پزشک قابل اطمینان و متعهدی مشورت کنید تا به شما مشاوره بدهد.

بیشتر بخوانید... هزینه عمل بینی

مشکلاتی که اغلب نیاز به جراحی ترمیمی بینی دارند ، عبارتند از:

عدم تقارن در ظاهر بینی به وجود آمدن ظاهری غیرطبیعی در بینی پولیپ بینی مسدود شدن مجرای هوایی بینی و اشکال در تنفس باریک یا کوچک شدن بیش از حد نوک بینی عدم قرارگیری استخوان یا غضروف بینی در جایگاه صحیح خود تشکیل جای زخم جراحی به شکل نامطلوب در داخل یا خارج بینی برش بیش از حد پل بینی برای برداشتن قوز بینی و ایجاد قوس غیر طبیعی در بینی

منبع: بهترین جراح بینی در تهران

دسته : ,
برچست ها :
تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد