تبلیغات X
للوکساید۵
سفارش بک لینک
خرید بک لینک قوی
بک لینک ارزان
کوچینگ
نرم افزار حسابداری
بلیط ارمنستان
تور مالزی
آموزش ارز دیجیتال
تلسکوپ جیمز وب
لباس خواب


سلامت نیوز - آیا ژنتیک می تواند باعث چاقی شود؟ s

سلامت نیوز - آیا ژنتیک می تواند باعث چاقی شود؟

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 692
» بازديد ديروز : 0
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 565
» بازديد سال : 691
» بازديد کل : 691
» اعضا : 0
» مطالب : 1357

آیا ژنتیک می تواند باعث چاقی شود؟


تاریخ انتشار پست : 1401/5/10 بازدید : 0

پاسخ کوتاه “بله” است. چاقی ارثی یا چاقی ژنتیکی واقعیت دارد. در واقع تحقیقات انجام شده در این خصوص نشان می دهد که تفاوت در ژن های شما می تواند منجر به مشکلات وزن (شامل اضافه وزن و چاقی) شود. بنابراین اگر یکی از والدین شما چاق هستند (شاخص توده بدنی یاBMI  برابر با ۳۰ و بالای ۳۰ دارند)، به احتمال زیاد شما نیز چاق خواهید شد. زیر استعداد چاقی در ژن های شما تعریف شده است. اما این بدان معنا نیست که تا آخر عمر چاق می مانید و ژنتیک اجازه لاغر شدن به شما نمی دهد. شما می توانید با روش های مختلفی (از ورزش و دریافت رژیم لاغری سریع گرفته تا در آخرین مرحله با کمک عمل جراحی لاغری) بلاخره وزن کم کنید و از شر چاقی خلاص شوید.

بیشتربخوانید... رژیم کانادایی

آیا چیزی به نام ژن چاقی وجود دارد که باعث چاقی ارثی می شود؟

 اینکه برخی از افراد استعداد چاقی دارند مربوط به ژن ها می شود. یعنی  ژن ها می توانند باعث تغییراتی در بدن شوند که در نهایت موجبات اضافه وزن و چاقی را فراهم می کنند. به عنوان مثال در همین زمینه ژنی وجود دارد که بسیار مورد توجه قرار گرفته است. نام این ژن FTO است. این ژن در حدود در ۴۳٪ مردم وجود دارد. دانشمندان با انجام تحقیقات گشترده ای دریافتند افرادی که تفاوت خاصی در این ژن دارند، ۲۰ تا ۳۰ درصد بیشتر از دیگران احتمال چاقی دارند. در واقع تغییرات در این ژن اگر اتفاق بی افتد می توان FTO را ژن چاقی و عامل اصلی چاقی ژنتیکی دانست. در واقع ایجاد جهش یا تغییراتی در این ژن در برخی افراد می تواند موجب چاقی و اضافه وزن شود. و به نظر می رسد که حتی بروز چنین تفاوت ها و تغییراتی در سطح این ژن طبیعی است.

آیا ژن چاقی به تنهایی می تواند باعث چاق شدن افراد شود؟

 چاقی یک بیماری بسیار پیچیده است و عوامل زیادی می توانند در ایجاد آن نقش داشته باشند. این یعنی ژنتیک تنها عامل چاقی نیست و به تنها نمی تواند باعث افزایش وزن زیاد شود. در عوض ژنتیک همراه با عواملی مانند سبک زندگی و رفتار و محیط دست در دست هم باعث چاقی می شوند

بیشتربخوانید... برنامه رژیم لاغری یک ماهه رایگان

دسته :
برچست ها :
نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :        
متن دیدگاه :

تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد